skrýt hlavičku

Škola potápění, potápěčské kurzy a zájezdy, potápěčské vybavení…

Nacházíte se zde: Hlavní stránka Zájezdy Severní safari

Severní safari

Hurghada–Thistlegorm–Ras Mohamed–Hurghada

severni-safari

Potápění na nejlepších vracích a útesech v sev. části Rudého moře včetně jednoho z nejproslulejších vraků na světě – Thistlegormu, nezrádnějšího útesu v Rudém moři – Abu Nuhas se 4 vraky a unikátních útesů v chráněné oblasti Ras Mohamed.

Hlavní sezóna

Od pol. března do pol. června, od pol. září do konce listopadu.

Nízká sezóna

Od ledna do pol. března, od pol. června do pol. září a prosinec.

Popis některých vraků

Thistlegorm

Rosalie

Salem Express

Giannis D.

Dunraven

Itinerář

1. Den

Přílet do Hurgady, transfer z letiště na jih do přístavu (cca 10 min.), nalodění.

2. Den

Start směrem na sever, kontrolní ponor na Umm Gamar nebo Shaab El-Erg (reef ve tvaru podkovy s mnoha možnostmi potápění a bohatou faunou (kanicové, murény, perutýni, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish…) a flórou. Tato lokalita je známa častým častým výskytem delfínů a vzácně i mant.

3. Den

Vrakové potápění – útes Ahu Nahas, který se stal osudný mnoha lodím. Ponory k vrakům Carnatic (nejstarší, velmi zachovalý vrak z r. 1869, ve kterém se podle pověsti stále nachází nikdy nenalezených
8 000 zlatých liber šterlingů), velké nákladní lodě: Giannis D., Chrisola K. nebo  Seastar.

4. Den

Shaab Ali – celodenní potápění na jednom z nejlepších vraků světa – Thistlegornu (válečné nákladní lodi potopené při německém leteckém útoku i s celým nákladem vojenského materiálu – lokomotivy, voj. a obrněná  auta, zbraně, munice, výstroj pro pěchotu…).

Podvečerní a noční ponor na Small Crack – členitý reef s mělkými korálovými zahradami…

5. Den

Mořský park Ras Mohammed – Shark reef, Jolanda reef, Sharkobservatory, Jack fish alley (potápění v této oblasti je možné pouze u lodí s povolením ke vstupu) – oblast řazená mezi nejlepší světové pot. lokality, se strmými stěnami spadajícími do velkých hloubek a možností výskytu žraloků i mant. Dunraven – další starý vrak z konce 19. století.

6. Den

Potápění na reefech kolem ostrova Small Gobal – lokality vyznačující se velkým množstvím ryb (častý výskyt delfínů, velkých tuňáků, murén…) a bohatými porosty korálů (možnost driftových ponorů).

7. Den

Umm Gamar, Shaabrur Umm Gamar, Carless Reef – excelentní zakončení celé cesty potápěním na nejlepších útesech v oblasti Hurghady (krásné členité terény s průrvami a jeskyňkami, s velkými hejny ryb, výskytem napoleonů, tuňáků, vzacně i šedých útesových žraloků či mant, scorpionfish, stonefish, perutýnů, velkých murén…).

Návrat do Hurghady (nocleh na lodi nebo v hotelu).

8. Den

Odlet do ČR.

!!!V případě zájmu je možno zařadit do programu i několikadenní potápění v okolí Safagy (Panorama Reef, vrak Salem Expres, Halhal, Middle Reef, Seven Towers…)!!!

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

Cena

Cena safari zahrnuje

6-ti denní potápění (2–4 ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny…, ubyt. na lodi, plnou penzi, během pobytu na lodi včetně nealko nápojů, zapůjčení pot. láhve (12 l) a olov (opasek vlastní!!), transfery z a na letiště, pokud se nebude 1. nebo 7. noc spát na lodi – ubyt. v hotelu.

Cena nezahrnuje

Letenku Praha–Hurghada–Praha (letenka + letištní a bezp. taxy + aktuální palivový příplatek od 9990 Kč do 10400 Kč), bakšišné posádce 25 €/os., egypt. vízum (15 USD), poplatek za vstup do rezervací 5 €, nitrox do 32 % 7 €/láhev , 15 l láhve 30 €/týden, dvojče 2 x 12 l 70 €, stage láhve 10 €/týden, kurzy potápění – OWD, AOWD, basic nitrox, divecon.